česky
logo
Pštros je největší žijící pták na Zemi. Jeho výška je 2-2,5m, hmotnost 100 – 130kg a dožívá se 50 – 60 let. Nemůže létat, ale oproti tomu má velice silně vyvinuté nohy, díky nimž může běžet po kratší dobu rychlostí až 70 km/h.
chovný pár
Málokdo také ví, že pštros je i dobrý plavec, který se rád koupe v mělkých vodách. Pštros má dva prsty z nichž ten menší slouží k udržení stability. Také má velice dobrou schopnost vidění. Říká se, že vidí zřetelně do dálky až 3,5 km, ale stejně tak dobře dokáže rozpoznat předměty přímo před svým zobákem. Pštrosi nevynikají přílišnou inteligencí. Možná i proto je oko větší než jejich mozek.
samice Lama
Samci vydávají zvláštní zvuky, většinou bezdůvodně v noci, výjimkou je období páření, kdy kohout, tímto tzv. brumláním, láká slepice. Toto období trvá v našich klimatických podmínkách od března do srpna. Součástí rituálu páření je i samcův tanec. Slepice je schopná, při odebírání vajec, snést 30 – 80 vajec za sezonu líhnutí. V přírodě snese přibližně jen 12 vajec.
vejce
V našich podmínkách vejce líhneme v líhni při teplotě 36,30C po dobu 41 dní.
líheň
Potrava pštrosů se z větší části skládá z krmení rostlinné povahy doplňované minerály a vitamíny. Pro rozmělnění potravy ve svalnatém žaludku pštrosa je důležitá konzumace drobnějších oblázků. Měli by mít vždy k dispozici čerstvou vodu.
kuřátka kuřata